Góra
THE FIRM

O CDZ
W naszej pracy liczy się JAKOŚĆ
i gwarancja znakomitej obsługi prawnej. Wnosimy doświadczenie branżowe
i stawiamy na nowatorskie rozwiązania prawne.
Pracujemy zespołowo,
a innowacyjność jest nieodłącznym elementem naszego działania.
To my: CDZ

globalnie
Nasi Klienci często potrzebują zintegrowanego, międzynarodowego wsparcia prawnego. Mamy szerokie doświadczenie w prowadzeniu projektów transgranicznych. W ramach członkostwa w międzynarodowej sieci firm prawniczych INTERLAW, pracujemy w multidyscyplinarnych zespołach prawników z renomowanych kancelarii w Europie, Ameryce i Azji.

DORADZAMY PRZY MIĘDZYNARODOWYCH PROJEKTACH PRACOWNICZYCH
We współpracy z Transatlantic Law International (TALI), dynamiczną platformą prawno-biznesową, doradzamy przy projektach o zasięgu globalnym w 95 jurysdykcjach.
PARTNERS

Andrzej ma ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie przy transakcjach fuzji i przejęć, transakcjach typu private equity oraz z udziałem venture capital. Zajmuje się prawem korporacyjnym, handlowym i telekomunikacyjnym. Przygotowuje i nadzoruje międzynarodowe emisje papierów wartościowych.
Doradza w procesie inwestycyjnym, opracowuje strukturę inwestycji i formę pozyskania kapitału. Zajmuje się restrukturyzacjami kapitałowymi spółek i grup kapitałowych. Doradza polskim i zagranicznym inwestorom, funduszom private equity i venture capital oraz spółkom z sektora TMT.
Andrzej jest rekomendowany przez The Legal 500 EMEA, Chambers Europe oraz Best Lawyers. W 2019 został wyróżniony w dziedzinie prawa korporacyjnego i handlowego, restrukturyzacji, w transakcjach typu private equity oraz fuzji i przejęć.
Radca prawny, wspólnik
kieruje praktyką fuzji i przejęć oraz private equity

Ewa specjalizuje się w doradztwie klientom zagranicznym w zakresie prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem sektora usług biznesowych i finansowych oraz TMT. Doradza w zakresie otwierania i prowadzenia centrów usług wspólnych w Polsce.
Wspiera klientów w procesie budowy strategii HR, zarządzaniu zasobami ludzkimi i racjonalizacji polityki kadrowej oraz przy międzynarodowych transferach pracowników. Doradza przy dostosowywaniu globalnych modeli funkcjonowania firm do zasad polskiego prawa.
Przed dołączeniem do CDZ Ewa była członkiem zarządu Netia S.A. Wcześniej praktykowała w Shearman & Sterling w Nowym Jorku, gdzie reprezentowała banki inwestycyjne w transakcjach z branży TMT i energetycznej oraz zajmowała się doradztwem regulacyjnym sektorowi finansowemu.
Ewa jest wysoko rekomendowana przez The Legal 500 EMEA 2019 w zakresie prawa pracy. Jest członkiem Rady Programowej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Adwokat z uprawnieniami w stanie Nowy Jork, wspólnik
kieruje praktyką usług biznesowych

Maciej specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć oraz transakcjach na rynku kapitałowym. Doradza przy wprowadzaniu instrumentów finansowych do publicznego obrotu, w szczególności IPO, SPO. Zajmuje się wykupami lewarowanymi (LBO), restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz polskim i angielskim prawem spółek.
Doradza polskim i zagranicznym inwestorom, zwłaszcza funduszom inwestycyjnym i private equity, spółkom z sektora TMT oraz instytucjom finansowym.
Reprezentuje spółki notowane na giełdzie oraz ich akcjonariuszy w sporach dotyczących ofert przejęcia (tzw. wezwań) oraz zakończenia notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Doradza spółkom publicznym w zakresie ładu korporacyjnego, obowiązków informacyjnych, zagadnień związanych z papierami wartościowymi i wymogami giełdowymi.
Maciej jest rekomendowany przez The Legal 500 EMEA, Chambers Europe oraz IFLR1000 Financial & Corporate. W 2019 roku, został wyróżniony w dziedzinie prawa korporacyjnego i handlowego, restrukturyzacji, w transakcjach typu private equity oraz fuzji i przejęć.
Radca prawny, wspólnik
kieruje praktyką rynków kapitałowych

Szymon doradza funduszom private equity i venture capital, inwestorom oraz międzynarodowym i polskim spółkom w zakresie fuzji i przejęć, tworzenia joint ventures oraz transakcji na rynku nieruchomości.
Doradza w zakresie finansowania i refinansowania inwestycji i transakcji nieruchomościowych oraz projektów deweloperskich. Zajmuje się transakcjami na rynku kapitałowym, obejmującymi prywatne i publiczne oferty papierów wartościowych.
Przeprowadza procesy restrukturyzacyjne przedsiębiorstw obejmujące połączenie, przekształcenie lub podział spółek.
Szymon jest rekomendowany The Legal 500 EMEA, Chambers Europe oraz IFLR1000 Financial & Corporate. W 2019 roku został wyróżniony w dziedzinie prawa korporacyjnego i handlowego, w transakcjach typu private equity oraz fuzji i przejęć.
Radca prawny, wspólnik
kieruje praktyką finansowania inwestycji

Patryk ma ponad 17-letnie doświadczenie w prawie nieruchomości oraz fuzjach i przejęciach. Specjalizuje się w transakcjach na rynku nieruchomości, finansowaniu i refinansowaniu inwestycji oraz procesach restrukturyzacyjnych.
Zajmuje się transakcjami sprzedaży nieruchomości biurowych, przemysłowych i centrów handlowych, a także leasingiem nieruchomości.
Doradza międzynarodowym funduszom inwestycyjnym i private equity, polskim i zagranicznym inwestorom, deweloperom oraz instytucjom finansowym.
Patryk jest rekomendowany przez The Legal 500 EMEA 2019 w prawie nieruchomości.
Radca prawny, wspólnik
współkieruje praktyką nieruchomości i inwestycji budowlanych

Piotr specjalizuje się w prawie konkurencji, prawie pracy oraz prawie własności intelektualnej i przemysłowej, zwłaszcza w problematyce znaków towarowych. Doradza międzynarodowym i polskim spółkom, w tym przedsiębiorcom z sektora usług biznesowych. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed sądami cywilnymi i gospodarczymi we wszystkich instancjach.
Przed dołączeniem do CDZ pracował w Urzędzie Antymonopolowym (obecnie UOKiK), następnie jako dyrektor ds. prawnych oraz członek zarządu pierwszej płatnej telewizji w Polsce – CANAL+Polska (obecnie nc+).
Współpracuje z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Jest aktywnie zaangażowany w działalność pro bono na rzecz kilku fundacji oraz osób prywatnych.
Piotr jest rekomendowany przez The Legal 500 EMEA 2019 w dziedzinie prawa pracy.
Radca prawny, wspólnik
kieruje praktyką TMT, ochrony konkurencji, własności
intelektualnej oraz ochrony danych osobowych

Jolanta ma ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz transakcji handlowych.
Doradza w zakresie tworzenia, łączenia, podziału, przekształcenia i likwidacji spółek. Zajmuje się restrukturyzacją i strukturyzacją grup kapitałowych. Doradza przy transakcjach nabycia i zbycia akcji/udziałów, ogółu praw i obowiązków w spółkach osobowych. Doradza licznym spółkom zagranicznym w związku z prowadzoną przez nich działalnością w Polsce.
Jolanta jest rekomendowana przez The Legal 500 EMEA 2019 w dziedzinie prawa korporacyjnego i handlowego oraz fuzji i przejęć.
Radca prawny, wspólnik
kieruje praktyką prawa korporacyjnego i handlowego

Piotr ma ponad 16-letnie doświadczenie w zakresie prawa nieruchomości. Doradza na wszystkich etapach inwestycji budowlanych oraz transakcji nieruchomościowych, w tym w procesach finansowania inwestycji.
Zajmuje się zagadnieniami z zakresu regulacji dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego nieruchomości, prawa budowlanego oraz finansowania projektów nieruchomościowych.
Negocjuje umowy najmu, dzierżawy oraz sprzedaży nieruchomości, ustanawiania ograniczonych praw rzeczowych oraz ich zmian. Doradza przy umowach deweloperskich oraz umowach dotyczących ustanawiania odrębnej własności lokali niemieszkalnych.
Reprezentuje klientów przed sądami wieczystoksięgowymi i organami administracji publicznej w postępowaniach dotyczących inwestycji nieruchomościowych.
Piotr jest rekomendowany przez The Legal 500 EMEA 2019 w dziedzinie prawa nieruchomości.
Radca prawny, wspólnik
współkieruje praktyką nieruchomości i inwestycji budowlanych
Practices

INDUSTRIES
NEWS
EVENTS
W dniu 14 stycznia 2021 roku mecenas Piotr Kryczek był jednym z prelegentów w trakcie posiedzenia połączonych komisji senackich - Kultury i Środków Przekazu oraz Praw Człowieka, Praworządności i Petycji poświęconego kwestiom dekoncentracji i tzw. repolonizacji mediów w Polsce.
Mecenas Kryczek zaprezentował raport na temat planowanych zmian na rynku mediów, opracowany wspólnie z mecenasem Marcinem Karolakiem również z kancelarii CDZ.
Uczestnicy posiedzenia w Senacie dyskutowali o możliwych kierunkach, w jakich może rozwijać się rynek mediów, zwłaszcza rynek prasowy, i w tym kontekście - o skutkach przejęcia wydawnictwa Polska Press przez spółkę Orlen SA. Część wystąpień dotyczyła zagrożeń dla wolności mediów i pluralizmu opinii, jakie wynikają z przekształceń własnościowych w mediach w Rosji i na Węgrzech.
Działania CDZ w powyższym zakresie prowadzone są we współpracy z agencją FIRST PR.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka obchodzi 14 października piętnastą rocznicę utworzenia Programu Spraw Precedensowych. Kancelaria CDZ od momentu powstania Programu angażuje się, na zasadach pro bono, w sprawy prowadzone w jego ramach. Zapraszamy do obejrzenia filmu z wypowiedziami prawników wspierających Program, m.in. mecenas Ewy Don-Siemion, o znaczeniu Programu dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce:
Startup Wrocław: Ewolucje jest wydarzeniem biznesowym skupiającym startupy, innowatorów i inwestorów z branży kreatywnej i nowych technologii, organizowanym przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
Konferencja odbędzie się 30 maja we Wrocławiu pod tematem przewodnim „Pieniądze”. Tematyka obejmuje: rozpoczęcie własnego biznesu, pozyskiwanie kapitału od inwestora, budowanie firmy z własnych środków czy za pomocą crowdfundingu.
O najlepszych praktykach pozyskiwania kapitału da startupu opowie Maciej Kotlicki, wspólnik w kancelarii CDZ. W agendzie: jak poprawnie dobrać metodę pozyskiwania kapitału do rodzaju spółki? Jak wygląda proces finansowania inwestycji, na co zwracać szczególną uwagę i jak powinna wyglądać skuteczna umowa inwestycyjna? I wreszcie – jak wyjść z inwestycji, aby odnieść jak najwięcej korzyści?
CDZ jest partnerem merytorycznym konferencji.
Dnia 28 marca 2019 roku, w hotelu PURO we Wrocławiu, odbyło się śniadanie biznesowe dedykowane firmom z sektora usług nowoczesnych, pt. „Co zostało po burzy wokół RODO? Analiza pierwszych doświadczeń”.
Z ramienia CDZ, Dariusz Zimnicki omówił m.in. zmiany w Kodeksie pracy wynikające z RODO, monitoring wizyjny i monitoring korespondencji, ochronę wizerunku oraz dane o wynagrodzeniu jako dane osobowe.
Więcej: www.araw.pl
Prowadzisz start-up lub jesteś programistą albo grafikiem? Chcesz wymieniać się pomysłami, doświadczeniami lub spotykać się z ludźmi ze swojej branży? Jeśli tak, to nie przegap imprezy Developer Speed Dating, która odbędzie się 7 marca o 18:30 w kampusie Google. W czasie 3 minut opowiesz o sobie i na dźwięk gongu przejdziesz do następnego stolika. Nie zapomnij o swoich wizytówkach. Oczywiście nie zabraknie CDZ!
Dnia 21 listopada 2018 roku, CDZ oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zorganizowały warsztaty dla firm z sektora usług biznesowych, poświęcone przyszłorocznym zmianom w prawie pracy.
Weronika Papucewicz omówiła zagadnienie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), pracowniczych danych osobowych, a także digitalizację dokumentacji pracowniczej, nowe prawo związkowe oraz limity ZUS.